Son Dakika Haberleri
Ev / Basında Biz / Düzce Pimapen Mizan Yapı Açıkladı, PVC Kapı Sistemleri Isı Yalıtımında Rakiplerine Göre Çok Avantajlıdır

Düzce Pimapen Mizan Yapı Açıkladı, PVC Kapı Sistemleri Isı Yalıtımında Rakiplerine Göre Çok Avantajlıdır

PVC kapılar konut, işyeri, ofis, kamu binaları gibi tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır. PVC kapı sistemleri genellikle balkon kapıları, banyo ve WC kapısı olarak kullanıldığı gibi iç ortamlarda oda kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Hatta son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı mukavemetli dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri dış kapılarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Genelde balkon kapısı olarak kullanılan PVC kapılar içe açılabildiği gibi alan sınırı olan yerlerde dışa açılır olarak da üretilebilmektedir. PVC kapılar, binanın ve iç ortamın mimarisine göre beyaz renkte olabildiği gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, budaklı meşe, maun, sedir ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilebilmektedir. Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısmı farklı renkte uygulanabilmektedir.

PVC kapı modelleri, ahşap ya da alüminyum kapılar ile kıyaslandığında dış ortam etkilerine (güneş ışınları, yağmur gibi) daha mukavemetli; bakımları ve temizlikleri ise daha kolaydır. Aksesuarlarının 6 ayda bir yağlanması pvc kapı sistemlerinin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde çalışması için yeterlidir.

PVC kapılar mimariye uygun olarak kemerli de üretilebilmektedir. Kemerli olarak nitelendirilen pvc kapı sistemleri özellikle yuvarlak hatlara sahip yapılarda etkin şekilde kullanılabilmektedir. Kemerli pvc kapı sistemleri de isteğe bağlı olarak lamine kaplamalı olarak üretilebilmektedir.

PVC kapı sistemleri ısı yalıtımı açısından rakiplerine göre çok avantajlıdır. PVC kapı sistemlerine 20 mm – 24 mm – 32 mm cam uygulamaları yapılabileceği gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımı arttırılabilir. PVC kapı sistemleri sağlamış olduğu bu avantajlarla rakiplerine göre daha çok tercih edilmektedir.

Düzce Mizan Yapı Genel Müdürü Yakup Yılmaz  0541 215 81 61

http://www.aktuelintermedya.com.tr/duzce-pimapen-mizan-yapi-acikladi-pvc-kapi-sistemleri-isi-yalitiminda-rakiplerine-gore-cok-avantajlidir/

Ayrıca Kontrol Et

Pull-Open Sürme Sistemleri

Fıratpen Pull-Open Sistemleri özellikle teras, balkon ve bahçeye açılan geniş açıklıklar için tercih edilir. Pull-Open Sistemleri …