Son Dakika Haberleri
Ev / Basında Biz / Düzce Pimapen Uyardı, PVC Isı Yalıtımına Dikkat! Bu Kış Doğalgaz Faturanız Yüksek Olabilir.

Düzce Pimapen Uyardı, PVC Isı Yalıtımına Dikkat! Bu Kış Doğalgaz Faturanız Yüksek Olabilir.

Düzce Mizan Yapı Sahibi Yakup Yılmaz Uyardı, Binalardaki ısı kaybının % 30’u pencerelerde oluşmaktadır.

Küresel ısınma bu kış Türkiye’yi daha fazla tehdit ediyor. Bolu ve Düzce Türkiye’nin kışını en soğuk yaşayan beldelerinden biridir. Son yıllarda en çok önem vermemiz gereken konularının başında enerji kaynaklarının tasarrufu geliyor. Kışın ısınmak için en çok Doğalgaz’ı kullanıyoruz.

Pencerelerinizdeki pimapenleri daha ucuza yaptırmak isterken, ısı yalıtımını da hiç düşündünüz mü ? Peki ye Doğalgaz Faturalarınızı daha çok yükseltirse ne olacak ?

Pimapenlerinizi, Pencere ve kapılarınızı işin ehline yaptırmanız çok önemlidir. Ehil olmayan birine yaptırdığınız pimapenlerinizi unutmayın ki on yıldan daha fazla kullanacaksınız.

Penecerelerde Isı kayıpları nerelerde olur ?

Doğramalar ve Kasalar

Kasa ve doğramaların fırınlanmış keresteden yapılması gerekir, eğer fırınlamaya gereken önem verilmezse hava kaçakları artar. Alüminyumun ısı iletim katsayısı çok yüksek olduğu için alüminyum kasalarda ısı köprüsü ve ısı kaçakları etkisi büyüktür, son yıllarda PVC kasa ve doğramaların kullanılması ısı kayıplarını enellemede etkili olmuştur.

Panjurlar 

Panjurlar genellikle güneş ışınımlarından korunmak için tercih edilmekle birlikte, çift cam, alüminyum veya pvc panjur kullanımı ısı kaybının azalmasında önemli bir etkendir. Çift cam ve panjur kullanılan pencerelerde ısı kaybının %50 azaldığı tespit edilmiştir.

Perdeler

Perdeler yanlış kullanılmaları sebebi ile ısı kaybının artmasında etkili olmaktadır, perdesiz pencerede ısı kaybı %100 ise, perde radyatörün önünü kapatacak şekilde uzun olursa pencederen olan ısı kaybı %40 artar ve %140 olur. Eğer perde pencere boyutunda ve pencereye yakın ise perde ile pencere arasında oluşan kapalı hacim ısı geçişine direnç gösterir ve ısı kaybı %10 azalır, yani %90 a düşer.

Pencerelerde Isı kaybının nasıl önlenir ?

Pvc kasa ve doğramalarda ısı kayıpları nerdeyse sıfıra kadar indirilebilmiştir. Ahşap kapı ve pencerelerde ise sızdırmazlık bantları, çıtaları ve keçeleri kullanılarak ısı kayıplarının önüne geçilebilmektedir.

Düzce Mizan Yapı Genel Müdürü

Yakup Yılmaz Gsm : 0541 215 81 61

Düzce Mizan Yapı Aluminyum PVC Plastik Doğrama

http://www.aktuelintermedya.com.tr/duzce-pimapen-uyardi-pvc-isi-yalitimina-dikkat-bu-kis-dogalgaz-faturaniz-yuksek-olabilir/

Ayrıca Kontrol Et

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları 61.129 kişilik rekor ziyaretçi ile kapılarını kapattı

Pencere, kapı ve cam endüstrilerinin tüm bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkan dünyanın ikinci, Avrasya …